Tajemství Kangen vody

Naše tělo je voda!

Lidské tělo je tvořeno 60-70% vody a u dětí je to až 80%. Hydratace a acidobazická rovnováha jsou klíčem k našemu zdraví. Proto je bezpodmínečně nutné pít vodu každý den a také stále přijímat zásadité prvky pro neutralizaci volných radikálů v těle.

Bohužel kvalita vody v dnešní době není úplně taková, jakou bychom potřebovali. A vyvážená strava také bohužel není tím, čím bychom mohli nazvat dnešní „běžnou“ stravu. Jenže co je v dnešním světě ještě normální…

Pokud přemýšlíte nad kvalitou vody,
kterou pijetea nad kvalitou života,
jaký žijete, jste tu správně.

Smutná pravda je, že jsme si sami znečistili a otrávili zdroje. Stačí si uvědomit, kolik škodlivých látek sami vyprodukujeme. Saponáty, toxické čistící prostředky, vylučujeme léky, hormony, hnojíme, používáme pesticidy, herbicidy, zamořujeme Zemi plastovým odpadem… Kam asi všechny ty jedy jdou? Končí ve vodě, v rostlinách a také v našem těle.

Jaké že to máme možnosti?

Kohoutková voda

Je to voda z různých zdrojů, která je upravovaná, dezinfikovaná a to většinou chlorem. I přes to je kvalita kohoutkové vody v dnešní době velmi diskutabilní. Doporučuji se zajímat o téma mikroplastů, hormonů a chemických reziduí ve vodě.

Balená voda

Většinou je to pouze voda z kohoutku s hezkou reklamou. Představte si, jak dlouho už v té PET láhvi voda stojí? Čerstvost asi nic moc… Navíc uvolňování škodlivin z plastů… No podle mě nic, co bych chtěla dobrovolně pít. O znečištění naší krásné planety plasty se snad zmiňovat nemusím.

Sycené nápoje

Ty bohužel obsahují často více cukru, kalorií a kyselosti, než naše tělo potřebuje. A s vodou bych je raději nesrovnávala.

Reverzní osmóza a destilovaná voda

Pomocí reverzní osmózy vzniká čisté H2O a odstraní z vody vše – i všechny minerály. Použití takto demineralizované vody (osmotické, destilované) jako vody pitné, může vést k nedostatku základních minerálních látek i poruše acidobazické rovnováhy.

Ionizátor

Ionizovaná voda je pitná voda upravená ve většině případech elektrolýzou. Při tom vzniká voda kyselá a zásaditá. Alkalickou/zásaditou vodu můžete znát pod názvem živá/aktivovaná voda. A tu kyselou jako mrtvou vodu. Navíc zlepšuje strukturu vody.

Důležité je zmínit oxidačně redukční potenciál = ORP. Což je vlastně měření schopnosti látek vázat či uvolňovat elektrony. Vysoké záporné hodnoty značí silný antioxidant a kladné naopak oxidant. Antioxidanty v těle neutralizují volné radikály, které by jinak podporovaly oxidační stres a s ním i nemoci a záněty.

návrat k původu”

Co je Kangen voda?

Voda Kangen® je výjimečná alkalizovaná voda obohacená o molekulární vodík.

Je to voda svěží, čistá a chutná. Výborně hydratuje a zároveň detoxikuje a odkyseluje tělo. Na rozdíl od jiných úprav vody je přeměňována pomocí elektrolýzy a né chemicky

Kangen voda se pohybuje v rozmezí pH 8,5 – 9,5. Je tedy mírně zásaditá. Což je ideální pro udržení správné acidobazické rovnováhy, která je pro nás životně důležitá. Pokud se totiž naše vnitřní prostředí stane kyselým, je to základ pro rozvoj obrovského množství zdravotních obtíží, nemocí či zánětů. S tím co jíme a jak žijeme, si sami musíme uvědomit, kolik kyselinotvorných prvků do sebe dostaneme. Nejde jen o stravu, tekutiny, ale i o emoce. Tělo potřebuje mít zásadotvorné prvky stále v zásobě, aby nemuselo brát například vápník z kostí, atd…

Díky přítomnosti molekulárního vodíku je voda Kangen silně antioxidační = obsahuje mnoho antioxidantů, které pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály v těle. V dnešní době však naše tělo potřebuje mnohem větší množství antioxidantů. Proto je možné tuto vodu využívat pro terapeutický účinek.

1 skenice Kangen vody mají stejně antioxidantů jako 2kg borůvek.

MOLEKULÁRNÍ VODÍK HYDRATUJE NA BUŇĚČNÉ ÚROVNI

Molekulární vodík – H2 – jsou dva atomy vodíku.
Vodík je nezbytnou složkou mnoha organických molekul (DNA, proteiny…).
Také je to nejmenší, nejjednodušší a nejzákladnější prvek.

Molekulární vodík vzniká v ionizátoru pomocí elektrolýzy, ta mění strukturu vody. A protože má nejmenší molekulu, tak se jednoduše, lehce a rychle dostane tam, kam potřebuje. Navíc podporuje zdraví na buněčné úrovni, jelikož snadno prochází buněčnou stěnou.

Je úžasným antioxidantem – zpomaluje a zabraňuje oxidaci – redukuje v těle volné radikály.

Naše tělo neustále řeší volné radikály…

…což jsou vedlejší produkty při výrobě energie v těle. Některé volné radikály tělo využije například pro imunitní systém, nebo je neutralizují antioxidační enzymy v těle. Jenže v závislosti na stravě, životním stylu a životním prostředí vzniká v těle více volných radikálů, než tělo zvládne a to může mít vážné důsledky pro zdraví.

Pokud dojde k narušení rovnováhy volných radikálů a antioxidantů dochází k oxidačnímu stresu. A ten je příčinou mnoha zdravotních problémů.

Molekulární vodík nejenže je sám antioxidantem, ale také pomáhá antioxidační enzymy v těle zvyšovat.

Několik studií ohledně molekulárního vodíku (v angličtině) můžete nalézt zde.

Kdo za tím stojí?

V roce 1974 v Okinawě přišli specialisté ze Sony se zájmem vytvořit něco inovativního. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit vysoce kvalitní produkt, s filosofií opravdového zdraví (True Health philosophy).

Jedním ze specialistů byl Hironari Ohshiro, který založil společnost řešící problematiku s vodou – společnost Enagic. Svůj život zasvětil výzkumu vody a výrobě zařízení na její úpravu. Tato voda se nazývá japonsky “kangen”, což v českém překladu znamená “návrat k původu”.

Tato voda se nazývá japonsky “kangen”, což v českém překladu znamená “návrat k původu”.

aby byl člověk zdravý, potřebuje se zbavit překyselení organismu, dodat tělu potřebné minerály, antioxidanty.“
 Hironari Ohshiro

Jelikož zdraví je to nejcennější, co v životě máme.

Většinou se celý život za něčím honíme a na své zdraví zapomínáme. Zapomínáme sami na sebe.

Hlavní model společnosti je nyní Leveluk K8.

Přístroj se vyrábí pouze v Japonsku, každý kus má svůj “rodný list” a prochází 27 kontrolními testy. Navíc všechny díly se vyrábí pod jednou střechou. Společnost má pro všechny přístroje certifikát lékařského zařízení.

 

Jak to vlastně funguje?

Kohoutková voda prochází přes filtr s granulovaným aktivním uhlím, kde odstraňuje rez, chlor, bakterie, pachy, těžké kovy další nečistoty.

Poté prochází komorou s osmi titanovými deskami, které jsou pro zlepšenou ionizaci potažené platinou v lékařské kvalitě o čistotě 99,97%. To navíc zvyšuje výrobní potenciál molekulárního vodíku. Čtyři z těchto tyčí jsou nabité kladně a čtyři záporně. To umožňuje ideální proces elektrolýzy, která zde probíhá, mění strukturu vody a obohacuje ji.

 

Tyto platinovo-titanové desky jsou velmi důležité, proto jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Je to jedna z věcí, díky kterým má ionizátor živonost více než 25let!

S rostoucím zájmem o kvalitu vody začaly vznikat samozřejmě další typy přístrojů od různých dalších firem. Na trhu můžete nalézt i levnější alternativy, ale tomu také pak odpovída nejen kvalita, ale také životnost.

Vychytávka v podobě nastavitelného pH vody:

Podle toho, na co chcete vodu použít, lze zvolit pH ve škále 2,5 – 11,5. Díky elektrolytu přístroj zvládne velmi kyselou vodu s ph 2,5 i vysoce zásaditou vodu s ph 11,5! Tyto typy vody nejsou pitné a tak vás potěší, že ionizátor se posléze sám pročistí, na vše upozorní i vypne.

Využít můžete 7 různých stupňů pH vody!

Na co? Budete se divit, ale na všechno!

Více než 100 způsobů využití.

Ionizátor K8 má možnost si nastavit pitnou Kangen vodu v rozmezí pH 7 (kojenecká voda) až po 9,5 (alkalická voda).
Navíc je zde možnost nastavit vodu s rozsahem pH 2,5 až 11,5 pH!
A to skrývá možnosti všestranného využití nejen pro naše zdraví, ale také v celé domácnosti!

Silná Kangen voda – pH 11,5

 • Skvělý čistící účinek.
 • Rozpouští oleje a tuky a s tím i pesticidy na této bázi či nečistoty.
 • Vhodná pro čistění ovoce a zeleniny + zachování jejich čerstvosti.
 • Vhodná pro běžný úklid celé domácnosti.
 • Odstraňuje skvrny – využití při praní prádla či místo pracího prostředku.
 • Obsahuje malé množství hydroxidu sodného.
 • Emulgační schopnost této vody umožní oddělení mastné složky.
 • Vhodná pro použití s éterickými oleji – rozpustí se.
 • 1-2 lžičky do dresingů.
 • Vhodná pro namáčení semen, ořechů či luštěnin (3-4 hodiny).

Zásaditá pitná voda

 • Pomáhá udržovat správné pH vnitřního prostředí.
 • Voda vhodná pro pitný režim.
 • Vaření a příprava jídla – pomáhá uvolnit živiny.
 • Káva, čaj – zvyšuje kvalitu a chuť nápojů. Snižuje pH kávy.
 • Obsahuje mnoho minerálů.

Neutrální voda – pH 7

 • Lahodná pitná voda bez chloru a nečistot.
 • Tato voda neprochází elektrolýzou.
 • Kojenecká voda.
 • Zapíjení léků.

Beauty voda – pH 6

 • Mírně kyselá, ideální pro pokožku a vlasy, které mají také mírně kyselé pH. Čištěním, mytím obličeje, i jen opláchnutím kohoutkovou vodou přirozené pH narušujeme. Pokud se pH zvýší nad vhodnou hodnotu, zvyšuje se riziko vzniku infekcí.
 • Tonikum pleti
 • Péče o vlasy – oplach po mytí, pro revitalizaci a úpravu mezi mytím stačí mít vodu v rozprašovači.
 • Použití vody jako máchadla při praní, změkčuje a udržuje zářivé barvy.
 • Leštění zrcadel, brýlí, oken, nádobí a hladkých povrchů.
 • Čištění podlah – zbavuje šmouh a zápachu.
 • Dodává lesk.

Silně kyselá voda – pH 2,5

 • Ošetření drobných poranění, popálenin.
 • Desinfekce do kuchyně či koupelny.
 • Dezinfekce pro mytí rukou.
 • Antimikrobiální.
 • Ústní hygiena.
 • Odstranění nepříjemných pachů, například z koberců.
 • Odstraní povlak z mýdla i skvrny z tvrdé vody.
 • Vhodná pro udržení čistoty a svěžesti matrací či skříní.
 • Rozkládá bílkoviny.
 • Při léčbě akné.

Další využití:

 • Péče o domácí mazlíčky – voda na pití, péče o srst.
 • Péče o rostliny – mnoha rostlinám se daří v mírně kyselé půdě + na klíčení se využívá silně zásaditá voda.

Ekologie

Pokud vás zajímá udržitelnost, ekologie a starost o životní prostředí, vodní ionizátor firmy Enagic je pro domácnost skvělým řešením.

Protože můžeme dělat věci jinak!

Například vynahradí toxické přípravky běžně požívané v domácnosti. Nebo pomocí něj můžete další vyrobit.

V kuchyni je to odmaštění, desinfekce ploch, odstranění pesticidů z ovoce a zeleniny, atd…
V koupelně to může být tekuté mýdlo, prací prostředky, aviváže, tonikum na pleť, odstraňovač makeupu, šampón, kondicionér, atd…
Další: čistič na okna, odstraňovač skvrn, antibakteriální sprej na ruce, univerzální čistič, šampón pro zvířata, sprej proti blechám a klíšťatům, atd…

Celkově zmenší množství chemikálií ve vaší domácnosti.

Zbaví vás nutnosti kupovat balenou vodu či řešit kvalitu pitné vody z kohoutku. Jak kvalita kohoutkové vody tak balená voda je jeden z největších problémů dnešní doby. Plastové mikročástice jsou součástí vody už i v Česku. Na planetě žije přes 7 miliard lidí, více než miliarda nemá přístup ke kvalitní pitné vodě. Je ale otázka zda zbylých 6 miliard může považovat svou vodu za kvalitní a pitnou. Stále častěji je prokazováno, že se ve vodě nachází cizorodé částice, mikroplasty. A že voda, která se k nám dostává, je většinou pitná, ale její kvalita je diskutabilní. Balená voda je celosvětový problém. Pouze kolem 30% plastových lahví se recykluje. Jelikož se na světě spotřebuje 1 milion plastových balených vod za minutu a 30% z toho se zrecykluje, tak 700 000 lahví se „někam“ odhodí a bohužel často končí ve vodě a oceánech (kde už nyní plave několik obřích ostrovů z odpadků). A proč se vlastně balená voda kupuje? Nejspíš protože lidi vědí, co obsahuje. Co zanechá chlór, kterým se voda v čističkách čistí až po riziko obsahu těžkých kovů.

Důvodů proč vodu řešit je mnoho…

…já se zaměřuji hlavně na ty pozitivní přínosy kvalitní vody do života.

Video o Kangen vodě můžete shlédnout zde.
Napište mi
newlifevibrations@morethanwater.cz

Ráda odpovím na jakékoli dotazy.

Pokud vás zajímá využití Kangen vody, s radostí vám zašlu pdf soubor s recepty a tipy.