Přírodní péče o tělo – recenze produktů Econea

Vítám tě u dalšího článku, tentokrát týkajícího se recenze produktů na vlasy, pleť a tělo!

Co se týká péče o tělo, volím si produkty ekologické a přírodní.

Spojit požadavek udržitelné šetrné kosmetiky a zároveň prvotřídní kvality surovin bez chemie a toxinů nebylo nikdy snažší, díky eshopu Econea, kde najdete vše přehledně na jednom místě. Zde nakupuji už několik let a proto bych se s vámi ráda podělila o své poznatky.

O tom proč jsem si tento eshop oblíbila a jaké produkty mám nejradši najdete i v článku zde.

Teď ale šup na produkty, které jsem pro vás vyzkoušela!
(po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na adresu produktu v eshopu)

Ben & Anna Tuhý deodorant Sensitive (60 g) – Třešňový květ

Co mě zaujalo na tomto deodorantu je udržitelnost celého produktu. 
Baleny jsou do tub vyrobených z recyklovaného a dále recyklovatelného papíru s certifikátem FSC. Tuba je pevná a lehce se s ní manipuluje. Překvapilo mě množství v tubě a celková výdrž. Tuhý deodorant Ben & Anna z řady Sensitive je vhodný i pro velmi citlivou pokožku. Je 100% přírodní, netestovaný na zvířatech a bez obsahu hliníkových solí.

Chvíli mi trvalo zvyknout si, jelikož ze začátku mi přišlo, že když se zpotím, cítím na sobě pach potu, což se mi s předešlým deodorantem nestávalo. Je ale potřeba deodorant roztírat pomalu, aby se stihl na kůži rozpouštět.

Jediná nevýhoda tohoto konkrétního produktu je barva. Deodorant krásně voní, ale je zabarven žlutě. Což by neměl být problém, pokud v práci nenosíte bílá trička. Když jsem se více zpotila, všimla jsem si potom na triku žluté fleky v podpaží.

Deodorant jsem zkoušela na podzim/zimu a tak nevím, jak bude fungovat v létě. Ale ráda bych to určitě vyzkoušela!

Kvitok Balzám na rty Sladký polibek (8 ml)

Toto je absolutní MUST HAVE!

Jednou jsem vyzkoušela a teď už balzám nosím všude s sebou!

Opět ekologické balení v papírové tubě a pouze přírodní produkty, které potěší vaše rty. V tubě se ukrývá kombinace vybraných rostlinných olejů a másel, která jemnou pokožku rtů ošetří, vyživí, zjemní a ochrání je před nepříznivými vnějšími vlivy. Navíc lehce rty tónuje.

Tuhé produkty v tubě v sobě skrývají neskutečnou výdrž, nemusíte se proto bát, pokud vám objem 8ml přijde málo. Díky tomu je balzámek malý a vejde se do každé kapsy i kabelky.

Lamazuna Tuhý šampon pro normální vlasy s habešským olejem (70 g)

Pro všechny zero waste nadšence, jako jsem já, je přesně dělaný tento tuhý šampón s úžasnou vůní! Ale taky pro všechny, co chtějí vyzkoušet něco nového.

 

Čisté složení s jílovými minerály, šetrnými tenzidy a habešským olejem působí proti zacuchávání, chrání před nepříznivými vlivy a vysušováním. Navíc zanechá vlasy úžasně lesklé. Je bez sulfátů a jiných pochybných toxických látek. Nahradí více než jednu lahvičku šampónu a zjednoduší i cestování. Zabere méně místa a účinný je skvěle. Nejvíc mě překvapilo, jak lze šampón jednoduše a hojně napěnit, což usnadňuje aplikaci.

Tento šampón vřele doporučuji a určitě znovu objednám!

Lamazuna Tuhý kondicionér pro všechny typy vlasů BIO – vanilka (75 g)

Když jsem viděla, že už existuje také tuhý kondicionér
na vlasy, prostě jsem ho musela vyzkoušet.
Krásná vůně a roztomilý vzhled mě okouzlily na první pohled. Kondicionér je sice tuhý, ale né tak jako tuhý šampón. Lehce do něj zajedete nehtem a při roztírání v dlaních občas kousek uvízne za prstýnkem. Při nanášení kondicionéru přímo na vlasy se mi stávalo, že potom zůstal dost obalen vlasy, které z měkké struktury nešly tak snadno pryč. Možná jsem nepřišla na ideální způsob nanášení, ale bohužel mě kondicinér neoslovil tak, jako šampón stejné značky. Mé jemné vlnité vlasy nezůstávaly tak příjemné, jako po použití klasického tekutého kondicionéru. Zůstávám však stále všem možnostem otevřená a rozhodně budu tuhé kondicionéry zkoušet dál. A věřím, že jednou narazím na ten pravý.