Kangen voda recenze

Dva měsíce s kangen vodou

Když jsem poprvé vyzkoušela vodu pročištěnou pomocí elektrolýzy, nevěřila jsem vlastním chuťovým buňkám. Bylo to začátkem roku 2017 u rodiny na návštěvě. Tehdy jsem nechápala jak vodní ionizátory fungují a proč je má vlastně někdo doma? Záhady tohoto stroje na úpravu vody jsem velmi rychle začala zjišťovat a musím říct, že jsem byla překvapena. Po několika týdnech jsme s Honzou odjížděli od rodiny s přesvědčením, že takový luxus čisté vody chceme doma také.

No a o pár let později nám do života přišel ionizátor znovu. Tehdy jsem ale nepřemýšlela pouze nad kvalitou vody a její důležitosti pro náš život, to už mi bylo dobře známo. V té době jsem přemýšlela spíše o tom, jaký život bych chtěla žít. No opravdu, přemýšlíte nad tím někdy? Vizualizovala jsem si život plný hojnosti, štěstí a lásky, kdy bychom s manželem byli osvobozeni od poutajících stereotypů společnosti. Snili jsme o budoucnosti, kde každý den je nová příležitost k tomu, žít život tak, jak chceme. Vychovávat děti SPOLU. Trávit čas SPOLU. Mít DOSTATEK ČASU pro všechny naše záliby a tužby. Jak to ale udělat, když většinu dne trávíme plněním pracovních a jiných povinností? Jak udělat to, abychom mohli odcestovat kam chceme, na jak dlouho chceme, když nemáme možnost mít ani dovolenou spolu? V té době byly dny spíše stresující, než šťastné. Doma jsme se míjeli a já měla pocit, že spíš přežívám, než žiju. A tehdy jsem narazila na skvělé lidi, kteří smýšleli úplně stejně! No a neříká se nadarmo, uč se od těch, co žíji tak, jak bys chtěl žít ty. Probudilo to ve mě nepoznané pocity naplnění. Představa, že se mohu věnovat a rozvíjet oblasti svého života, které by měly dlouhodobý prospěch. A né jen spěch pro peníze. Tito lidé mě zaujali svým svobodným životem a svou svobodnou prací. Musela jsem se dozvědět více! Ze začátku jsem byla skeptická. Samozřejmě, obezřetnost musí být. Naštěstí mám otevřenou mysl a nenechala jsem se spoutat strachem a odmítáním bez opodstatněných informací. Začala jsem s nimi komunikovat a zjišťovat více. O co tady jde. Jasně a stručně – byli to distributoři nejmodernějších japonských ionizátorů. S manželem máme už několikaleté zkušenosti s marketingem a prodejem, ale přesto jsme byli překvapeni, že i to se dá dělat jinak. Jak jsem brzy pochopila, nejde o to, někomu něco tlačit. Ale inspirovat a obohacovat ostatní lidi s otevřenou myslí, kteří chtějí ve svém životě něco změnit. Tak jako já. Nikdy mě ani nenapadlo, že by se takto všechny mé sny daly propojit. Sen o zdraví, udržitelnosti, hojnosti a svobodě. Sen o tom, vzít si od života co chci. V dnešní nejisté době je pro mě vlastní podnikání jakýmsi záchranným kruhem. Nejlepší je, že se dá dělat jakýmkoli způsobem jen chceme. Formou přímého prodeje či online.

Netrvalo to dlouho a byla ruka v rukávě. Řekli jsme NE jistotám, které nám nabízí společnost a rozhodli jsme si vytvořit vlastní. Byla jsme nadšená a měla jsem i strach. Hrozně moc jsem se těšila na to, že budeme mít doma konečně kvalitní vodu o které jsme snili.  Do té doby jsme vyzkoušeli mnoho způsobů filtrování a úpravy vody, ale nic pro nás nebylo dlouhodobě přijatelné a kvalitní. Obávala jsem se ale, že budu zklamaná. Třeba je to nějaký trik, marketing, třeba jsme se nachytali. Co když… CO KDYŽ…?!? Jakmile nám ale ionizátor dorazil, nemohli jsme odolat a chtěli jsme ionizátor co nejdříve zapojit. Byla to docela fuška, jelikož v pronajatém bytě máme desingovou vodovodní baterii s atypickým rozměrem, a tak jsme to museli trochu vykoumat. Nebyla jsem si jistá, zda nemám moc velké očekávání. Nerada bych byla zklamaná… Naštěstí se mé obavy nejen rozplynuly, ale úplně je nahradila radost ještě v mnohem větším měřítku. Vybrali jsme jeden z nejnovějších modelů, který nabízí jedinečně rozsáhlou škálu nastavitelného pH vody. No ze začátku jsem tomu moc nerozuměla a upřímně jsem tomu ani moc nevěřila. Ale co uděláme když něčemu nevěříme? Zkusíme to sami, že jo. A tak jsem tady dnes a píšu tento článek o mých prvních dvou měsících s ionizátorem značky Enagic.

Sklenice kangen vody obsahující více antioxidantů než 2 kila borůvek?

První testovaný subjekt byla voda vhodná pro pitný režim. Ionizátor nabízí zásaditou pitnou vodu, která pomáhá udržovat správné pH vnitřního prostředí. Navíc je obohacena o molekulární vodík a má obrovský vliv na zdraví našeho těla. O to mi tedy úplně původně šlo. Mít doma kvalitní vodu, která přispívá zdraví. Co jsem ale nečekala, že se bude tato voda pít tak snadno. Mé celoživotní problémy s dehydratací a jejími projevy byly ty tam. Jsem konečně schopna vypít vody dostatečné množství. Tato voda je prostě na molekulární úrovni upravena tak, aby snadno procházela do buněk a přenášela živiny. Navíc žití v non-stop překyselujícím prostředí je devastující a tak zalévání se kvalitní vodou je hodně důležité. A já to na sobě hodně cítím.

Voda využitelná při vaření a přípravě jídla, kdy pomáhá uvolňovat živiny, zvyšovat chuť nápojů a přitom snižovat pH.

Kojnecká voda, opravdu kvalitní, nebalená. Pro děti i dospělé. Je to neutrální Kangen voda s pH 7.

Silně zásaditá Kangen voda odstraňující mastnotu a pesticidy?

No je to vůbec možné? Jak může voda něco odmastit? Může! I zde byl můj skepticismus rozprášen stejně jako mastnota a nečistoty ze všeho, co jsem se snažila Kangen vodou vyčistit. A to jsem zrovna nedávno psala o skvělém čistícím prostředku na skleněné povrchy, o tom, jak jsem ještě lepší nenašla. No tak teď už jsem ho našla. Zrdcadla, umyvadlo, vana, sklokeramická deska. Jak se lesknou! A opravdu stačilo jen postříkat silně zásaditou vodou. Odstranění hnusných zaschlých pánviček a hrnců? Snadno.

Tato voda mě zachránila před tím, než jsem si koupila zase další toxický čistič na brýle v plastu. Už jsem se bála, že budu nucena zbytek života kupovat speciální přípravly, abych dobře viděla. No naštěstí než jsem to udělala, do původního obalu od čističe na brýlová skla jsem nalila tuto zásaditou vodu a nestačila jsem se divit! Vzala jsem ty nejupatlanější mastné brýle na doma a už jsem čekala, že budu zase čistit 15 minut… No tak to teda ne. To jsem se spletla. Brýle byly celé i s obroučkami čisté, jako nové. Uf.. tak, vyřešeno. Už žádné pochybné čističe.

Ale co ty pesticidy? Ty už mi dlouho vrtaly hlavou. Zkoušela jsem je odstranit různými způsoby, které jsem našla na internetu. Ale nikdy mi to moc k ničemu nebylo. Samozřejmě, když jsme četli, co tato voda dokáže, museli jsme to také zkusit. A výsledek? Překvapující i znechucující. Z rajčat, celeru, salátu i z ostatních surovin po oplachu zůstala pouze radioaktivně zbarvená voda. Hurá, konečně vím, jak ty rajčata opravdu chutnají. Takže vyřešeno. Fakt to funguje. Tato voda o síle 11,5 pH je vhodná pro běžný úklid celé domácnosti.

Mírně kyselá voda pro krásu všeho?

Libují si vaše kytky v obyčejné vodě? Já myslela, že moje ano. Že jsou v pohodě. Vždyť jsou zelené, žijou… Ale od doby, co pro zalévání používáme v bytě vodu s příjemným pH 6 doslova září! Kamarád k nám přišel na návštěvu a říká „Tyjo, nemáte tu nějak víc kytek?“ Přesvědčovali jsme ho, že ne, že se pouze takto rozrostly a ožily v poslední době. Čím to asi? Já jsem si docela oblíbila pěstování hydroponicky. Přemístila jsem tedy své oblíbené pokojovky do Kangen vody a nestačím se divit, jak se rozjely od té doby.

Napsala jsem článek o přírodní péči o pleť, kde jsem se rozepsala o květových vodách a jejich účincích. Proč je používám na pleť a vlasy a proč je používám i při výrobě svého domácího odličovače. Zmiňuji tam i to, že přirozené pH pokožky je mírně kyselé, je to takový ochranný film. Pokud se pH zvýší nad neutrální hodnotu, zvyšuje se riziko vzniku infekcí. Proto se doporučuje po vyčištění pleti použít tonikum či pleťovou vodu, která dokáže navrátit pH do rovnováhy a odstranit nežádoucí látky. Podporuje to přirozenou mikrofloru pokožky. Nahradila jsem tedy květovou vodu touto beauty Kangen vodou a jako bych snad ani nic nevyměnila! Zkoušela jsem dokonce i vlasový oplach v této vodě a musím říct, že jsem byla opět překvapena. Kangen vodu jsem tak úspěšně zařadila mezi produkty v péči o pleť i vlasy.

Vydesinfikuj to vodou! Cože?

Když ionizátor vyrobí silně zásaditou vodu, samozřejmě vyrobí i vodu velmi kyselou. No a v kyselém prostředí opravdu nic nepřežije. Pomohlo mi to tak nahradit desinfekci v domácnosti. S klasickou desinfekcí si asi nevydesinfikujete ránu, nepoužijete ji jako ústní vodu, nebo nevydesinfikujete problematickou pleť plnou akné, že. No ale s touto desinfekční vodou s pH 2,5 klidně můžete!

Navíc tato voda odstraňuje zápach snad odevšad. U nás doma byl pro tuto zkoušku vybrán náš kompost. Máme takový malý kyblík na lince, kam házíme všechen bioodpad před tím, než ho zkompostujeme. Občas na něj trochu zapomeneme a on dál pracuje a rozkládá se. No řeknu vám, vůně nic moc. Jednou šel Honza bioodpad vysypat ajak říká, málem se u toho poblil. Okamžitě nádobu postříkal kyselou vodou a nechal chvíli být. Zápach opravdu zmizel! Záchrana. Na základě toho jsem zkusila postříkat i vnitřek myčky, která zůstala nějakou dobu nepoužita a moc nevoněla. Zabralo to taky. Takže fajn, máme dalšího pomocníka.

Shrnutí mých poznatků je, že to není žádný fejk. Funguje to jednoduše a efektivně. Takže nejen, že máme čistou, chutnou, zdravou a kvalitní vodu. Navíc nemusíme kupovat a používat mnoho prostředků v domácnosti, což nám pomůže žít udržitelněji, bez dalších plastů a toxinů. No a to je prostě paráda.

Vodní ionizátor s filtrem značky Enagic nabízí ještě mnohem více využití, některé se ještě chystám vyzkoušet. Více o celém tajemství Kangen vody najdete zde.

O tom, jak funguje s tímto související podnikání a proč jsme si ho vybrali najdete tady.